Gorzowski Rynek Hurtowy S.A.

strona główna


21 paź
2020

Marmolada dyniowo-pomarańczowa

Dziś coś na osłodę szarego dnia; Marmolada dyniowo-pomarańczowa.

Smakuje jak najlepsza marmolada pomarańczowa. Bardzo słodka. Można wykorzystywać np. do mazurków, na kanapki z serem białym, do drożdżówek itp.

 

 

czytaj więcej


18 paź
2020

Festiwal dyni i chryzantemy na targowisku

Na ryneczku przy Jerzego zrobiło się barwnie; na wielu stoiskach są eksponowane, bo bardzo przyciągają kolorami i kształtem wzrok, dynie i chryzantemy. Gorzowski Rynek Hurtowy, podobnie jak w ubiegłym roku, zaprasza na festiwal tego warzywa i kwiatu.

Dynie są jednymi z najzdrowszych warzyw. Wzmacniają system odpornościowy, obniżają poziom cholesterolu we krwi, zapobiegają mdłościom i wymiotom, działają uspokajająco.

Dodatkowo dynia pomaga redukować tkankę tłuszczową, usuwa z organizmu szkodliwe produkty przemiany materii, wspomaga odchudzanie, przyspiesza trawienie i opóźnia proces starzenia się skóry.

Dynie dzielimy na jadalne i ozdobne. Wyróżniamy wiele odmian dyni o różnych wielkościach, kształtach i kolorach. Dynia trafiła do Europy w XVI wieku od Inków, którzy znali kilkaset sposobów na jej przygotowanie. Moda na te jesienne warzywo do Polski przywędrowała stosunkowo niedawno.

Chryzantemy to jesienne piękności, które kojarzą się nam głównie z listopadowym świętem. Tymczasem jak żadne inne kwiaty o tej porze roku, wspaniale wpisują się w pejzaż ogrodów. Są to rośliny niezwykle silne, w większości odmian wytrzymałe na przymrozki, łatwe w uprawie, a przede wszystkim ładne.

Z chryzantem można tworzyć jesienne, barwne rabaty. W Polsce te kwiaty najczęściej są wykorzystywane do dekoracji nagrobków. Nadają się także na kwiat cięty.

Zapraszamy na ryneczek przy Jerzego w poniedziałki, środy, piątki i soboty; to tu jest największy wybór chryzantem i dyń.

czytaj więcej


17 paź
2020

Papugi nie marzną

Papugi z woliery na gorzowskim bulwarze, na okres jesienno-zimowy, zostały przeniesione do budynku Gorzowskiego Rynku Hurtowego. W wolierze pozostały ptaki z naszej strefy klimatycznej, m.in. gołębie.

W budynku na Targowej papugi mają włączone ogrzewanie, nad ich zdrowiem i doborem pokarmu czuwa weterynarz. 

Papugi wrócą na bulwar wiosną, gdy temperatura w nocy nie będzie spadać poniżej dziesięciu stopni. 

Woliera na bulwarze została otwarta w 2011 roku. Mieszkające w niej ptaki zostały dobrane tak, aby nie było między nimi konfliktów. Ich dokarmianiem zajmuje się pracownik GRH. 

czytaj więcej


15 paź
2020

4 szybkie dania z dyni

Dynia króluje na stołach zwłaszcza w jesienne dni. Można z niej przygotować wiele ciekawych, a przy tym szybkich dań. Proponujemy cztery proste pomysły na pyszne potrawy z dyni.

Dynia jest niskokaloryczna, zawiera dużą dawkę beta-karotenów oraz mnóstwo witamin i minerałów, a dania z dyni są niezwykle proste do wykonania. Przekonaj się!

czytaj więcej