Gorzowski Rynek Hurtowy S.A.

strona główna


16 wrz
2020

Dwie wystawy

Gorzowski Rynek Hurtowy organizuje dwie wystawy; „Ulubione owoce i warzywa” to konkurs rysunkowy dla dzieci i młodzieży, a „Przetwory na zimę” dla dorosłych.

Rysunki w dowolnej technice oraz słoiki z własnoręcznie wykonanymi przetworami należy dostarczyć do siedziby GRH przy ulicy Targowej 11 lub w piątki (od godziny 8 do 10) do namiotu Radia Gorzów na ryneczku.

Rysunki i przetwory zostaną wystawione i nagrodzone w przyszłą sobotę 26 września na Starym Rynku, gdzie odbędzie się event „Rynek smakuje”, podczas którego m.in. kucharze z Polski i Niemiec będą gotować potrawy pochodzące od lokalnych producentów.  

czytaj więcej


14 wrz
2020

Nadchodzi jesień

Na przełomie sierpnia i września pojawiają się pierwsze kolorowe liście. Wieczory i poranki są chłodne, a słońce nie świeci już tak mocno, jak dotąd. Rozpoczyna się nowy rok szkolny, zmienia się pogoda. Przed nami odpowiedni moment, by przygotować organizm na nadejście jesieni.

czytaj więcej


04 wrz
2020

Warzywa i owoce we wrześniu

Wrzesień to miesiąc, w którym pełną parą ruszają śliwki, rzodkiewki, wiele odmian jabłek, gruszek i świeża żurawina 🙂 No i cała masa warzyw, które były dostępne w sierpniu.

Nie wiem, czy spotkaliście się z czymś takim, jak wartość ORAC – jest to wskaźnik określający zdolność przeciwutleniającą pokarmów.  Wskaźnik ten został obliczony i opracowany przez Instytut ds. Procesu Starzenia (National Institute on Aging) w amerykańskich laboratoriach National Institutes of Health (NIH). Krótko mówiąc im wyższy ORAC pokarmów, tym większą mają zdolność przeciwutleniającą. Produkty takie zapobiegają procesom starzenia oraz chronią przed wieloma chorobami, np. nowotworami. Z wysokiej ilości ORAC słynie np. czerwone wino.

A czemu o tym piszemy? Bo prawie wszystkie owoce, które są dostępne we wrześniu, mają jedną z najwyższych ilości ORAC – śliwki, świeża żurawina, jabłka, gruszki, brzoskwinie, borówki i maliny.

czytaj więcej


28 sie
2020

Bulwary gruntownie posprzątane

Bulwary nadwarciańskie zostały gruntownie posprzątane. - Zależy nam, aby wizytówka Gorzowa zawsze była czysta, bo „jak cię widzą, tak cię piszą” – przypomniała stare przysłowie Agata Dusińska, prezes Gorzowskiego Rynku Hurtowego.

Spółka GRH, której pracownicy codziennie dbają o porządek na bulwarach, w ostatnich dniach oddelegowała kilku pracowników do zrobienia na terenach między kolejową estakadą a rzeką Wartą gruntownych porządków.

- Bulwary zostały wysprzątane i bardzo prosimy wszystkich, aby tak już pozostało. Mamy świadomość, że to nie sterylne laboratorium, jednak bardzo prosimy o uszanowanie, że to nasze wspólne miejsce - wynieśmy śmieci po sobie tam gdzie trzeba. Pokażmy, że wszystkim nam zależy na naszym mieście – zaapelowała prezes Dusińska.

2015 roku Bulwar Nadwarciański dzięki głosom internautów wygrał konkurs "Europa to my", a w 2017 roku został wybrany w plebiscycie National Geographic jednym z „7 nowych cudów Polski”.

 

czytaj więcej