Gorzowski Rynek Hurtowy S.A.

strona główna


09 paź
2020

Rynek opanowały dynie

Kolejni klienci naszego targowiska wrócili do domu z sadzonką renety landsberskiej. A sam rynek opanowały dynie, które jednym kojarzą się ze zdrową i smaczną kuchnią, a innym z Halloweenem.

Dynie od lat królują na międzynarodowych stołach. Moda na te jesienne warzywa przywędrowała do Polski stosunkowo niedawno, przez co mieszkańcy naszego kraju podchodzą do potraw z dyni z rezerwą. Jak się okazuje, zupełnie niepotrzebnie.

Dynie są jednymi z najzdrowszych warzyw. Wzmacniają system odpornościowy, obniżają poziom cholesterolu we krwi, zapobiegają mdłościom i wymiotom, działają uspokajająco.

Dodatkowo dynia pomaga redukować tkankę tłuszczową, usuwa z organizmu szkodliwe produkty przemiany materii, wspomaga odchudzanie, przyspiesza trawienie i opóźnia proces starzenia się skóry.

Dynia trafiła do Europy w XVI wieku od Inków, którzy znali kilkaset sposobów na jej przygotowanie. W warunkach naszego kraju dynie rosną tylko przez kilka miesięcy.

Zapraszamy do galerii - zdjęcia z naszego ryneczku.

czytaj więcej


08 paź
2020

Podziękowania za piękne rysunki

W tym tygodniu odwiedziliśmy osiem gorzowskich przedszkoli, aby podziękować uczestnikom konkursu rysunkowego „Ulubione owoce i warzywa”.

Dzieci najbardziej ucieszyła nagroda – gra edukacyjna, która w zabawny sposób pomaga poznać warzywa i owoce, a w dodatku ćwiczy zdolności poznawcze, spostrzegawczość i logiczne myślenie.

Rysunki gorzowskich przedszkolaków teraz można obejrzeć w gorzowskim parku trampolin Fun Jump.

- Bardzo cieszymy się, że już najmłodsi gorzowianie preferują polską żywność, którą oferujemy na naszym targowisku i mają świadomość, jakie to ważne dla naszego zdrowia – napisała w liście gratulacyjnym prezes GRH Agata Dusińska.

Piękne prace najmłodszych gorzowian cieszyły wzrok uczestników wydarzenia Rynek Smakuje, które odbyło się w ostatni wrześniowy weekend na Starym Rynku w Gorzowie Wielkopolskim. W samym centrum miasta można było zobaczyć kulinarne show z udziałem gorzowskich mistrzów kuchni, kucharza z Niemiec i cukiernika.

W dwóch turach, kucharze przygotowywali autorskie dania z produktów regionalnych. Łączyli smaki i produkty, tak by zaprezentować wachlarz możliwości wykorzystania w kuchni sezonowych warzyw i owoców. Była również kulinarna bitwa „niespodzianka”, która polegała na przygotowaniu dania z jabłka, kalarepy i chrzanu. W roli głównej jabłko jako gorzowski produkt regionalny.

   .     

Projekt Rynek smakuje jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach programu pn. „Redukować bariery - wspólnie wykorzystywać silne strony”.

 

czytaj więcej


07 paź
2020

Nowe nasadzenia na bulwarze

Staramy się, aby nadwarciańskie bulwary - "wizytówka miasta" - były zawsze czyste i coraz piękniejsze. Od środy nasi pracownicy zakładają tam nowe kwiatowe klomby. Dominować będzie perowskia łobodolistna, obecnie jedna z popularniejszych w Polsce roślin uprawianych w ogrodach. ☘️

 

   

czytaj więcej


02 paź
2020

Reneta landsberska do kupienia

W piątek (2 października) rozpoczęliśmy tegoroczną sprzedaż renety landsberskiej.

Każdy nabywca otrzymuje certyfikat pochodzenia drzewka wraz z radami, jak je uprawiać i pielęgnować.

Sadzonkę gorzowskiej jabłoni będzie można kupić w kolejne październikowe piątku na ryneczku przy Jerzego. #RenetaLandsberska

czytaj więcej